Zmiana przepisow l4

O powodzeniu danego biznesu bardzo często decyduje przypadek i pozytywny zbieg okoliczności. Podejmowane przez rząd nowości w obecnych przepisach zazwyczaj dla jednych są darem niebios, z zmiany dla innych przekleństwem.

Przykładem zapewne istnieć zawarty kilka lat temu obowiązek ewidencjonowania sprzedaży artykułów oraz usług za pomocą kas fiskalnych. Nieważne albo istnieje się fryzjerem, sklepikarzem, aptekarzem czy mechanikiem samochodowym. Za oferowane usługi należy klientowi wystawić paragon, inaczej powinien się liczyć z możliwością zapłacenia sowitych kar pieniężnych.

Na pozycję taką z wielką satysfakcją z pewnością zareagowały firmy, które sprzedają urządzenia fiskalne. Zapotrzebowanie na nie błyskawicznie się zwiększyło, gdyż wielu przedsiębiorców zmuszonych było do kupienia kas fiskalnych. Praca tych narzędzi w znacznie krótkim czasie się zwielokrotniła i do dnia obecnego jest wysoce bogata. Prowadzenie bardzo dużo działalności gospodarczych wymaga zaopatrzenie się w kieszenie fiskalne.

Stanowi więc niezwykle interesujący przykład sytuacji, kiedy jedna decyzja, jeden zapis w prawie, może oczywiście znacząco wpłynąć na opłacalność jakiegoś biznesu.

Z drugiej strony po wejściu tych przepisów, na zbycie kas fiskalnych można było zauważyć znaczny wzrost konkurencji. Jednak dużą moc były firmy już będące kilka lat, ponieważ w owym terminie umiały stworzyć odpowiednią jakość i wziąć zaufanie klientów.

I dlaczego tak wprowadzono obowiązek posiadania kas fiskalnych? Skoro nie oczywiście o co szuka, to idzie o pieniądze. Państwo w niniejszy technologia chciało zmniejszyć rozmiary szarej strefy, jaka w Polsce osiąga całkiem duże rozmiary. Wielu przedsiębiorców nie budowało naszym klientom paragonów (zwłaszcza firmy świadczące nowe usługi) i całość dochodu produkowanego w walucie mieli dla siebie.