Strona firmowa twitter

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najkorzystniejsze etapy bycia każdej kobiety. Przyszłe mamy z niecierpliwością oczekują dnia, w jakim usłyszą bicie serca płodu. Stanowi toż dla nich znak, że rozwój dziecka idzie w łatwym stylu a więcej w czysty sposób uświadamia je, iż mają pod sercem naszego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany są bardzo mocno, praktycznie z dnia na dzień, i pierwsze bicie serca jest możliwe do zrozumienia teraz w 21 dniu ciąży.

Na wstępu serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu jest wtedy bowiem tylko swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na tyle silne (całe 6 mm, iż będzie mocna je obejrzeć w poszukiwaniach USG. Niestety, jeszcze będzie a za malutkie, by uznać jego prawdziwy rozwój. Aby właściwie ocenić rozwój dziecięcego serca, wskazane będzie zaczekanie do jakiś 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeżeli należy o usłyszenie bicia serca, będzie ono możliwe już około 11 tygodnia ciąży, ale tylko za pomocą specjalnej aparatury, która stanowi w kształcie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. I właściwe bicie serduszka, przy zachowaniu stetoskopu, jest dodatkowe tylko po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto poczekać na ten punkt – pierwszego bicia serca swojego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nie.

Przez cały okres ciąży krew płodowa nie dochodziła do płuc maleństwa. Był obecne zatem znak dla poprawiającego się organizmu dziecka, że także nie chwila na swobodne oddychanie, należy za to skupić się na dobrym rozwoju organów. Tak więc, serce dziecka będzie w sum rozwinięte tylko w sezonie porodu. Z tego okresu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie osiągalne w każdej chwili. Wystarczy tylko delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.