Starania o ciaze po lyzeczkowaniu

W sezonie, kiedy staramy się z znajomym przyjacielem o dziecko, każdy dzień jest ciężkim czekaniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku poszłyśmy do apteki po test ciążowy i dokonały go, aby jak łatwo powiadomić rodzinę oraz panów o rychłym zwiększeniu się rodziny. Jednak często daje się, że mimo dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie jesteśmy w ciąży. Nie zniechęcajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na jakiekolwiek zasadzie działają testy ciążowe przydatne w aptece. Ich istnienie jest bowiem bardzo niskie. Polega na wykryciu hormony HCG (robionego w sukcesu trafienia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są niezwykle funkcjonalne w obsłudze a zarazem bardzo przyjazne, dlatego należy je brać razem w zaleceniami na danej ulotce.

program gastronomiczny

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może pochodzić z niewiele czynników:

przeterminowanie – tak toż jak wszelkich nowych artykułów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych także nie należy używać po upływie terminu ważności. To ponieważ jego wielkości potrafią być zaburzone, a koniec będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – wpływ na skutek testu ciążowego nie tylko jego ważne działanie oraz odczekany czas z momentu ewentualnego zapłodnienia. Istotne są również choroby kobiety, stosowane przez nią środki i wiek. Tak to, kobiety z chorobą nerek, przekwitające i stosujące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w pozycji powinny raczej zgłosić się do lekarza, bowiem w ich sukcesie test może dochodzić ciążę, do której tak rzeczywiście nie doszło,mikroporonienie – czasem daje się, że test ciążowy wykrył ciążę, lecz kilka dni później, po ponownym jego stworzeniu, wyszedł ujemny. Że wtedy świadczyć, że dotarło do zapłodnienia, jednak początek nie zagnieździł się w macicy. W takim przypadku koniecznie zgłoś się do lekarza, ponieważ może stanowisz w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najzwyklejsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich testom będzie mocna stwierdzić ciążę obecnie w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uzmysłowić sobie jeden ważny szczegół: HCG jest najwcześniej wykrywalne w naturze, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, żeby zawierać szerszą swobodę.

Obecnie testy ciążowe są tak zrobione, że znajdują w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy dbać o tym, że w żadnym przypadku nie są nieomylne a dla większej swobodzie należy udać się do lekarza i stworzyć specjalne badania. A w razie pomyłek, najczęściej daje się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie a na odwrót. Dlatego kobiety, które nie chcą nastąpić w ciążę, mogą poczuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.