Sprzet gastronomiczny skup

Większość sprzętów używanych w gastronomi istnieje taka taż, jakich korzystamy w znanych domach. Jednak w restauracjach są one daleko pomocne i rozbudowane.
Wyposażeniem istotnym jest piec, który dzieli się przede wszystkim poziomem od tradycyjnego pieca stosowanego w lokalu. Na placu jest wiele możliwości pieców. Te specjalistyczne mogą pomieścić z kilku nawet do kilkunastu potraw, a temperatura może być wyodrębniona w niniejszym tymże czasie.

W współzależności od lokalu piece mogą być konwekcyjne, parowe, gazowe. Używane są i piece do profesjonalnego zastosowania np. piec do pizzy.
Gastronomia nie może obyć się bez desek do krojenia, garnków, blach, rondli, cedzaków i patelni tak z szerokiej stali nierdzewnej i kwasoodpornej. Takie właśnie garnki nie zmniejszają się zbyt szybko, są wysoce odporne na rdzę, korozję i przebarwienia. Ich siłę przedłuża używanie odpowiednich akcesoriów, takich jak specjalnych chochli, łopatek, sztućców gastronomicznych. Każdy szef kuchni ceni sobie odpowiedni, bardzo dobry nóż, od którego tak właściwie wszystko się zaczyna. Najlepiej sprawdza się posługiwanie noży z przeznaczeniem do prawidłowych produktów, np. nóż do chleba, nóż do ciała.
Dobra restauracja powinna stosować specjalistyczne stoły lub chociażby blaty gastronomiczne. Pozwalają zagospodarować przestrzeń, a dodatkowe pojemniki na żywność utrzymać porządek i spokój. Zastosowanie odpowiednich baterii zlewozmywakowych umożliwia sprawne zachowanie czystości.
Odpowiednie zmechanizowane rzeczy wyświadczą niejedną przysługę, która da zaoszczędzić masa czasu. Do ostatniej grup zaliczyć można maszynkę do mięsa, zmywarkę, krajalnicę, czajnik, blender, a tak wielofunkcyjny robot kuchenny, danie do obierania ziemniaków.
Zamrażarki ludzie do pełnego mrożenia nie są często stosowane. Na stanowiska zamrażarek używa się różnego rodzaju chłodnie, które umożliwiają zachować świeżość produktów bez wielkiego mrożenia na dość długi okres.
Gastronomia powinna władać specjalnym okapem wentylacyjnym.
Wyposazenie gastronomi zależy od jej powag i zapotrzebowania, jednak podstawowa aparatura jest obowiązkowa.