Problem szkodliwych pylow przemyslowych

Odkąd nastąpił gwałtowny wzrost rozwoju gałęzi przemysłu związanych przede wszystkim z obróbką materiałów i różnego rodzaju tworzyw, zakłady produkcyjne zmagają się z problemem nadmiernego zapylenia w miejscu pracy. Komplikacje z tym związane dotyczą nie tylko samego bezpieczeństwa na hali produkcyjnej, ponieważ jak wiadomo wiele pyłów przemysłowych jest łatwopalnych i może z łatwością doprowadzić do wybuchu, albo pożaru. Ale również niezwykle ważną sprawą, jest zdrowie pracowników narażonych na szkodliwy wpływ zanieczyszczenia pyłem.

http://www.polkas.pl/Pl/produkt/drukarka_fiskalna_posnet_thermal/Posnet THERMAL FV - drukarka fiskalna Polkas Kraków

Nadmiernie zapylenie

Jak badania wykazują, pracowanie w nadmiernie zapylonym pomieszczeniu prowadzi do wielu chorób, począwszy od problemów z ośrodkiem oddechowym i płucami na nowotworach kończąc.
Dlatego w trosce o zdrowie i komfort pracowników, a także dbając o bezpieczeństwo w miejscu pracy, przedsiębiorstwa inwestują w coraz to lepsze systemy odpylania w przemyśle (dust extraction systems). Na rynku istnieje wiele firm zajmujących się kompleksową instalacją układów odpylania. Tworzone są indywidualne projekty w których stosuje się rozwiązania dostosowane do zapotrzebowań danego zakładu produkcyjnego.

systemy odpylania w przemyśle

Systemy filtracyjne

Obok odpylaczy cyklonowych, stosuje się filtry tkaninowe. Technologie oczyszczania powietrza zależne są od rodzajów pyłów z jakimi dane przedsiębiorstwo musi sobie poradzić. Powszechnie uważa się, że najbardziej szkodliwe pyły wytwarzane są w trakcie ostrzenia, szlifowania i polerowania. Innymi źródłami powstawania pyłów są procesy towarzyszące obróbce drewna, biomasy, w przemyśle szklarskim, ceramicznym, wapienniczym, hutniczym, czy wydobywczym. Jak już wiadomo narażenie na pył jest niezwykle szkodliwe dla zdrowia człowieka i często ludzie pracujący w warunkach zapylenia zapadają na związane z tym choroby zawodowe. Z tego powodu wskazane jest podejmowanie jak największych wysiłków w celu ograniczenia zapylenia w miejscu pracy.

Nowoczesne systemy filtracyjne są w stanie zapewnić pełen komfort i wysokie bezpieczeństwo pracy w zakładach, w których generowane jest nadmierne zanieczyszczenie pyłem. Usuwanie pyłów jest podstawowym warunkiem sprawnego działania takiego przedsiębiorstwa. Dlatego nie warto oszczędzać na układach filtrujących i warto zainwestować w jak najlepszą instalację. Na rynku polskim istnieje szereg firm specjalizujących się w instalacjach odpylających, które bazują na różnych technologiach i rozwiązaniach. Od złożonych systemów modułowych po niezależne instalacje hybrydowe.