Nowoczesne komputery

Często możemy zobaczyć w biznesach wyposażenie stanowiska kasjera w perspektywy nowoczesnego komputera - nierzadko z dotykowym ekranem - oraz drukarki fiskalnej i ekologicznego bądź wbudowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie podejścia najczęściej łączy się w licznych marketach i sklepach chodzących do budowy sklepów.

Jest w nich daleko asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, a też produkty równie często są sprzedawane, jak i zajmowane. Dlatego też zachodzi potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży i budowania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go ponad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie jednak przecież ta komputeryzacja jest chciana. Przykładowo, gdyby przechodzimy do działania z nielicznym sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo charakterystycznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W formie gdy jednorazowo zamawiamy kilka albo kilkanaście sztuk jednego produktu raz na dwa tygodnie a jak rodzaj wyboru nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. Wtedy wystarczy asortyment wydać na parę albo kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z opłatami na wszelkim pojedynczym produkcie. W spraw jeżeli tego asortymentu jest kilku, nie ma przy tym nic pracy, i sprawnie jest upilnować wszelkie koleje w zakresie ceny czy ilości artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik ma określony pułap dochodów, to musi wykorzystywać tego urządzenia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kasy i użytkowania jej przy każdej transakcji, ma wszystek wybór co do gustu kasy. W wypadku malutkiego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, który nie posiada zbyt dużo funkcji, zaś jest użyteczny w obsłudze. Możemy z góry założyć, iż są to kryteria najważniejsze dla nas w wypadku zakupu kasy i że przez długi godzina nie ulegną one zmianie.