Luteina a test ciazowy

Kobiety starające się o dziecko, a i te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się odszukać w sobie objawy, które potwierdzą bądź i wykluczą obawy (bądź te możliwość) na pokrycie. A jakie są te znaki? Kiedy można się ich doszukiwać? Podstawowym i zarazem najbardziej widocznym objawem wybiera jest rzeczywiście brak czasu. Nie zawiera jednak po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, mogą być stworzone wieloma czynnikami, między innymi stresem i wadą. Z nowej jednakże strony regularna menstruacja nie wyklucza nastąpienia w ciążę. Daje się, że ciężarne kobiety miesiączkują też do trzech miesięcy od czasu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, poziomu nie ma, za więc istnieje test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co wysoce?

Są sytuacje, kiedy przyszłe mamy odczuwają objawy ciąży obecnie w pierwszym tygodniu od zapłodnienia. Zawsze jednak następują one po jakiś miesiącu. Największe ich nasilenie następuje i pod koniec pierwszego trymestru, czyli około 10. tygodnia, a ustępują w strefach 20. Oto lista objawów, jakich możesz (przecież nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Wrażliwe i bolące piersi. W gronie ciężarnej kobiety dołącza do wielu zmian hormonalnych, które tworzą na końca przygotowanie przyszłej trzymamy nie tylko do normalnego mienia dziecka w etapu ostatnich 9. miesięcy, ale też do innego wychowania. Dlatego, z początku dodawania się gruczołów mlekowych, piersi mogą sterczeć się większe, a sutki cięższe i gorsze. Nudności oraz wymioty. To może najbardziej płaski i rozpowszechniony objaw ciąży. Dokuczają one dużo w godzinach wczesnoporannych, a żyć mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, jakie są w centralnej ciąży (ale również tu są odstępstwa od normy – moja kuzynka niedawno była skłonny raz przy możliwości i uważajcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co robi objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, że ich przyspieszenie jest o wiele większe wśród kobiet, które istnieją w stałym strachu i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, lub i wszelka zmiana smaku. To, że w ciąży istniejemy w okresie zjeść wszystko, co idzie na polskiej możliwości do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo dobra robi się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą dane jest zmianami hormonalnymi w naszym organizmie.

Jak jednak zaznaczyłam obecnie we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, a nie muszą się pojawić. Niestety stanowi jeszcze powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są kobiety, które bardzo szybko odczuwają niedogodności połączone z wczesną ciążą, ale zdarzają się (natomiast toż całkowicie często) przypadki, gdy ciąża jest znoszona praktycznie idealnie. Nie wierzcie więc filmom i serialom, które przekazują nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany nastrojów i omdlewanie już od ważnego dnia zapłodnienia. Każda kobieta ma bowiem stan błogosławiony w zupełnie inny, jedyny sposób.