Komputeryzacja prac biurowych

Często możemy dostrzec w handlach wyposażenie stanowiska kasjera w struktury nowoczesnego komputera - nierzadko z dotykowym ekranem - oraz drukarki fiskalnej i ręcznego bądź wbudowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie rozwiązania najczęściej przyjmuje się w znaczących marketach i sklepach przylegających do budów sklepów.

Stanowi w nich wielu asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, i też produkty równie często są sprzedawane, jak i zamawiane. Stąd też jest potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży i prowadzenia transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go ponad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie jednak ale ta komputeryzacja jest wymagana. Przykładowo, jeśli jesteśmy do budowania z ograniczonym sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo charakterystycznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W spraw gdy jednorazowo zamawiamy kilka albo kilkanaście sztuk samego produktu raz na dwa tygodnie i kiedy rodzaj wyboru nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. Wtedy wystarczy asortyment podzielić na kilka lub kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z cenami na jakimkolwiek danym produkcie. W form gdy tego zbioru jest niemało, nie ma przy tym wielu pracy, i zdecydowanie jest upilnować wszelkie kolei w obrębie ceny czy ilości artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik spełnia określony pułap dochodów, to musi brać tego narzędzia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kasy i wykorzystywania jej przy każdej transakcji, jest szeroki wybór co do rodzaju kasy. W sukcesu małego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, jaki nie jest zbyt dużo funkcji, a jest czytelny w obsłudze. Możemy z głowy założyć, że są to kryteria najważniejsze dla nas w sukcesu zakupu kasy i że przez duży etap nie ulegną one zmianie.