Drukarka fiskalna jaka wybrac

Na moc rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2008 roku, każda kasa finansowa oraz drukarka fiskalna musi co dwa lata przejść konieczny przegląd techniczny. Właściciel kasy fiskalnej, który nie zdoła wykonać tej formalności, zostaje ukarany. Pierwsza konsekwencja to zażądanie przez urząd skarbowy zwrotu ulgi oraz ustawowych odsetek które naliczane są z dnia popełnienia wykroczenia. Drugą karą jest mandat, który może wynieść nawet do 500 złotych. Warto wspomnieć, że za dotrzymanie terminu przeglądu odpowiedzialny jest klient, to odpowiednio on potrzebuje mieć o dacie kontroli. Co tak sprawdza serwisant?

Cóż, nazwa "przegląd techniczny" w układzie kas fiskalnych jest raczej mylący. Dlaczego? Ponieważ w trakcie kontroli sprawdzane są jedynie te czynniki kasy, które gwarantują za ewidencjonowanie obrotów. Serwisant nie szuka usterek które potrafią wjeżdżać na funkcjonalność całej kasy, zamiast tego skupiam się ale i wyłącznie na wysoko wspomnianych częściach także ich podzespołach, których wadliwe działanie mogłoby mieć pomysł na nieprawidłowe wyliczanie należnego podatku.

Które są koszty przeglądu kasy fiskalnej? Za przegląd całej kasy fiskalnej, wraz z jakąś dziedziną zakłada się zazwyczaj od 100 do 300 złotych.

Ile istnieje taki przegląd? Przegląd mieszka w działalności około godziny, maksymalnie dwie godziny, zależy to w pierwszej mierze od serwisanta. Tak nie musimy zawozić naszej kasy do serwisu, zamiast tego możemy poprosić by osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie tej procedury przybyły do naszej firmy, jest obecne a liczone jako dodatkowa usługa, przez co ponosimy dodatkowe opłaty. Warto przypomnieć, że do wykonania audytu jest profesjonalny jedynie serwisant wprowadzony do książki serwisowej. Jest więc zrobione tym, że każde stworzone przez serwisanta działanie powinno zostać wpisane do lektury serwisowej. Wpisy te muszą istnieć łatwe, potwierdzone podpisem pracownika firmy a ostemplowane jego pieczęcią. Wspominanie o tej formy jest wyjątkowo ważne, ponieważ kursy tego postanowienia nie są ogromne, a moment przeprowadzenia przeglądu technicznego nie trwa długo.