Biopsja otwarta jadra

Biopsja znaczeń to doświadczenie tworzone w projekcie diagnostycznym (upewnieniu się co do sprawie niepłodności mężczyzny) lub terapeutycznym (pobraniu plemników do zapłodnienia sztucznego – in vitro). Środek w jeden sobie jest miły dla pacjenta, a ryzyko powikłań jest nieco niewielkie.
Badanie wytwarza się w okresie, gdy wcześniej dwa razy potwierdzono brak plemników w spermie mężczyzny (tzw. azoospermia). Przed zabiegiem wskazane jest wykonanie pewnych badań krwi oraz pomoc z specjalistą anestezjologiem. Sama biopsja trwa krótko – do pół godziny. Istnieje to a badanie dość bolesne, dlatego przenosi się ją w znieczuleniu miejscowym, a nieraz nawet ogólnym. Po ustąpieniu znieczulenia ból jednak nieco powraca. Czasem pacjentom polecana jest też hospitalizacja, wykorzystywana w planie profilaktycznym (kontroli jego kształtu zdrowia i dawkowania leków przeciwbólowych).
Daje się kilka sposobów biopsji jąder. PESA polega na poborze nasienia z kanalików najądrza przy pomocy igły. Podczas MESY nadcina się przewód najądrza w końcu poboru płynu, który powoduje plemniki. TESE to środek pobrania wycinka z znaczenia w planie pobrania spośród niego plemników. Natomiast TESA polega na nakłuciu przez skórę wnętrza w obiektu uzyskania spośród niego rozmazu. Tenże z zmianie dzielony istnieje na dwie grupie – jedna poświęcona jest do badania, oraz z kolejnej zbiera się plemniki.
Jest kilka przeciwwskazań do budowania u człowieka biopsji jąder. W formy, jeśli w ejakulacie otrzymują się nawet śladowe ilości plemników jej wykonanie nie jest konieczne. Nawet bowiem niewielkie ilości męskich komórek rozrodczych dają nadzieję na pokrycie (dzięki technologii ICSI). Przeciwwskazanie stanowi także występowanie mężczyzny tzw. wytrysku wstecznego. Wówczas bierze się plemniki wychodzące z moczu. Próbek nie nakłada się i wtedy, gdy nie ma szansie zamrożenia plemników, a wtedy zastosowania ich w ICSI.