Bezplodnosc po testosteronie

Chęć założenia rodziny często kojarzy się nie jedynie z podjęciem decyzji o małżeństwie, tylko także z chęcią bycia dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w moc przykładach z pozostałych przyczyn oddaje się to złe i należy rozpocząć działanie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn podejmowania przez pary metody in vitro jest naprawdę wiele. Pewno wówczas istnieć np. niedrożność jajowodów, problemy z wywołaniem owulacji u osoby albo stosunkowo proste parametry męskiego nasienia. Czasem i, mimo wielu badań, składa się, że lekarze nie są w okresie określić przyczyny niepłodności a tymże tymże wdrożyć dobrych form jej przyjmowania. Kiedy nowe formy zapłodnienia zawiodą, pary określają się zwłaszcza na zapłodnienie sztuczne, czyli takie, które podejmuje się poza układem rozrodczym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Z ostatniego typu rozwiązania często więc korzystają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do normalnego zapłodnienia. Metoda ta powoduje jeszcze wiele kontrowersji, jednak dla wielu par muszących mieć potomstwo jest optymalnym wyjściem.

Warto także wspomnieć, że planując się na taką formę należy zdecydować czy będziemy pobierać z nasienia naszego przyjaciela czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wybiera tę ważną możliwość. Pierwsza randka u lekarza połączona jest ze długą ankietą medyczną, na jej pytania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie odbywało się wcześniej, należy też przynieść ze sobą pełną dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a dodatkowo wykorzystuje jej szereg nowych badań. I klient pragnie mieć zbadane nasienie, poza tym znajduje skierowanie do innego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników poprzednich badań oraz wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często składają się potrzebne też inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym poddani zostają oboje partnerzy. Następnie dokonuje się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Następny etap to wzięcie zarówno nasienia mężczyzny, kiedy i komórek jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu stają zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika zaczyna się do grona kobiety. Po około dwóch tygodniach należy zgłosić się na badanie.